علت ترک خوردن زغال فشرده چیست؟

زغال فشرده باکیفیت اعلی

یکی از زغال های پرفروش امروزه در میان ایرانیان به دلیل مزایای آن، زغال فشرده است که برای استفاده از باربیکیو، درست کردن کباب و .. مناسب می باشد.
از ویژگی های و مزایای بسیار خوب زغال فشرده این است که در هنگام سوختن، از خود خاکستر به جا نمی گذارد و بدون بو و وجرقه و دود می باشد، حرارت کافی از خود تولید می کند و خیلی سریع داغ می شود و دیر خاموش می شود.
البته در میان زغال های فشرده باکیفیت اعلی، زغال های بی کیفیت نیز وجود دارد. از نشانه های زغال باکیفیت این است که بدون ترک باشد و به راحتی شکسته نشود. ترک های ریزی که روی سطح زغال می بینید به دلیل موارد زیر می باشد.
مقاله مربوطه: زغال فشرده چیست؟
علت ترک خوردن زغال فشرده چیست؟
- اگر میزان رطوبت مواد اولیه زغال فشرده بالاخص خاک اره زیاد باشد، زغال ترک می خورد. زیاد بودن رطوبت خاک اره، سبب می شود خمیر یا گل دور ماردون جمع شده و درون سیلندر قرار نمی گیرد. اگر رطوبت خاک اره زیاد باشد ترک های صاف و ریزی را فقط در سطح بریکت به وجود می آورد و نه درون آن. ممکن است برکیت نیز کج و سفت شود. از دیگر نشانه های رطوبت زیاد مواد اولیه این است که دود آبی رنگ از سوختن تولید می شود.
- رطوبت کم بین خاک اره سبب می شود که چسبندگی کافی بین خاک اره و دیگر مواد وجود نداشته باشد و برکیت خشک و پوک شود و همین خشکی بیش از اندازه، سبب ترک خوردن آن شود.
- درشت بودن خاک اره سبب ترک خوردن زغال و برکیت می شود. چون مواد درشت نمی توان در اکستر و در فشرده سازی، فشرده شوند.
- اگر ماردون در دستگاه اکسترودر مشکل داشته باشد، ترک هایی در بریکت و زغال به وجود می آید.
- مشکل داشتن سیلندر، سبب ایجاد ترک در زغال فشرده می شود که این ترک ها طولی و عرضی هستند.
- خاک زغال یا خاک کربن نباید کم باشد تا در ماردون به خوبی فشرده شوند. مقدار خاک اره باید نه کمتر باشد و نه بیشتر تا کیفیت زغال فشرده پایین نیاید.

خرید زغال فشرده باکیفیت اعلی
وجود ترک در زغال فشرده نشان دهنده سفت بودن، شل بودن، پوک بودن و یا بیش از حد فشرده بودن است که در هر صورت نشان دهنده بی کیفیت بودن زغال است.
زغال فشرده باکیفیت اعلی تولید شده از شرکت زغال قالب است که در دو برند زغال فشرده قالب و زغال فشرده نوژن ارائه می شود.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین کیفیت محصول
•  ارسال سریع محصولات
•  مدیران شرکت
•  درباره زغال قالب
•  گواهی نامه های دریافت شده
•  قوانین و مقررات
سوالات متداول از شرکت زغال قالب سوالات متداول
زغال مکعبی ارتباط با ما
زغال فشرده