خط تولید زغال فشرده

تولید زغال فشرده

بحث تولید و کسب و کار در زمینه زغال فشرده، امروزه به سبب این که از شغل های پر درآمد و با سود دهی بالا می باشد یکی از مواردی است که افراد زیادی را در زمینه ایجاد اشتغال به سمت خط تولید زغال فشرده کشانده است. این نوع از زغال ها که به نام زغال صنعتی یا زغال چینی نیز معرفی می گردند به سبب کیفیت بالا و کمک به حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان جنگل ها با ضایعاتی هم چون خاک اره، پوست گردو و خاک زغال تهیه می شوند و بسته به این که در چه زمینه ای می خواهید از آن استفاده کنید در انواع مختلف زغال فشرده باربیکیو، زغال فشرده لیمو و ... روانه بازار می گردند.
اما مطلبی که در این باب برای تولید زغال فشرده حائز اهمیت می باشد بحث کسب دانش و آگاهی و اطلاعات مخصوص در زمینه تولید زغال فشرده می باشد تا شما را در بحث ایجاد بهترین خط تولید زغال فشرده و راندمان بالاتر یاری نماید. لذا در زمینه کسب اطلاعات در بحث راه اندازی خط تولید زغال فشرده می توانید به ادامه مقاله توجه نمایید.

خط تولید زغال فشرده
قبل از بیان هر نوع مطلبی در زمینه خط تولید زغال فشرده یا چینی لازم است تا اطلاعاتی را در باب زغال فشرده کسب نمایید. که در این زمینه همان طور که قبلا بیان شد برخلاف زغال های سنتی که از چوب درختان جنگلی به دست می آیند این نوع محصول از ضایعات خاک اره، زغال و پوست گردو که با فرمول خاص تولید زغال فشرده با یکدیگر ترکیب شده و طی فرآیند فشرده سازی در خط تولید زغال فشرده صنعتی  قرار می گیرند و برای کاربرد های مختلف در دسته بندی های مختلف ساخته می شوند را  مطرح کرد. این نوع زغال که از بهترین جایگزین برای زغال های طبیعی می باشد قبلا از طریق واردات به داخل کشور ارائه می شده اما امروزه به سبب وفور وجود مواد اولیه در کشور، کارخانجات متعددی در این زمینه مشغول هستند که از جمله آن می توان به اولین کارخانه تولید کننده در این زمینه با نام کارخانه زغال قالب اشاره نمود که با دریافت مجوز ها و تاییدیه ها از داخل و خارج از کشور در باب استاندارد بودن این نوع محصولات توانسته به عنوان بهترین تولید کننده صنعتی زغال که امکان عرضه زغال های طبیعی را نیز بنا به درخواست هموطنان ارائه می دهد را معرفی نمود. البته در بحث تولید زغال طبیعی و عرضه آن در این کارخانه باید به این موضوع اشاره نمود که بر خلاف دیگر کارخانجات که از قطع چوب درختان جنگلی تولید این نوع زغال را انجام می دهند این کارخانه از چوب های درختان باغی که خشک شده هستند به تولید این محصولات می پردازند.
مقاله مربوطه: تفاوت زغال فشره با زغال معمولی
همین مطالب را می توان از دلایلی بیان نمود که توانسته علاوه بر سهم عظیم فروش زغال فشرده در ایران در بحث صادرات نیز این کارخانه با موفقیت به فعالیت بپردازد.
حال به دور از این مباحث در زمینه تولید زغال فشرده اولین مطلب مهم را می توان به تهیه مواد اولیه آن مربوط دانست. که در این زمینه توجه به مطالبی در باب تهیه مواد اولیه در زمینه تولید با کیفیت ترین نوع از این زغال ها را می توان به شرح زیر بیان نمود:
- تهیه مواد اولیه با کیفیت از مکان های معتبر که امکان تولید یک زغال فشرده باکیفیت را به همراه داشته باشد.
- تهیه این مواد با توجه به دارا بودن ویژگی های خاص و مرغوبیت آن ها که در اشاره به آن می توان به دارا بودن میزان رطوبت، ابعاد و نوع چوب و ... اشاره و توجه نمود.
با توجه به تهیه مواد اولیه مرغوب حال نوبت به آن رسیده تا شما را در زمینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده چینی راهنمایی نماییم که در این زمینه می توان به دستگاه هایی اشاره نمود که هر یک مرحله ای از تولید زغال فشرده را برعهده دارند.

دستگاه خط تولید زغال فشرده چینی
از دستگاه هایی که در خط تولید زغال فشرده استفاده می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود:
1. دستگاه خرد کن: این دستگاه در باب خرد کردن و کوچک کردن مواد اولیه به میزان کافی برای تولید زغال مورد استفاده قرار می گیرد و به نوعی در مراحل اولیه در خط تولید زغال فشرده قرار دارد.
2. دستگاه سرند: این نوع از دستگاه که به صورت الک عمل می نماید برای جدا نمودن مواد زائد از قطعات خرد شده استفاده می شود تا مواد و فرآورده یکسان و یک دست به مرحله بعد فرستاده شود تا بتوان یک زغال باکیفیت را روانه بازار نمود.
3. دستگاه خشک کن: یکی از موارد مهم در تولید زغال فشرده بحث میزان رطوبت می باشد. به همین منظور از دستگاه خشک کن برای گرفتن میزان اضافی رطوبت از مواد در خط تولید استفاده می نمایند البته باید به این نکته توجه نمود که مقدار استاندارد رطوبتی که باید برای این مواد حفظ شود حداکثر برابر با 5 درصد می باشد.
4. دستگاه اکسترود: این نوع از دستگاه که به عنوان قلب اصلی در خط تولید زغال فشرده می باشد وظیفه فشرده سازی را برعهده دارد. مواد قرار گرفته در این دستگاه به شکل برکیت که زغال خام می باشد، در می آیند.
نکته: استفاده از دستگاه اکسترود برای تولید زغال خام مرغوب با اندازه های یکسان از اصلی ترین نکات مورد توجه در زمینه تولید زغال فشرده قالب می باشد که نیازمند داشتن مهارت و آموزش در این زمینه است.
5. کوره: مرحله نهایی برای تولید زغال فشرده استفاده از کوره برای پخت این محصولات می باشد. بعد از طی مراحل بالا و ساخت زغال خام توسط قفسه بندی این زغال های خام یا برکیت ها درون کوره قرار می گیرد تا پخته شده و زغال فشرده تولید شود.
البته در کنار مواد اولیه مرغوب و دستگاه های قرار گرفته در خط تولید زغال فشرده مبحثی که در زمینه راه اندازی این کسب و کار وجود دارد افزایش آگاهی و مهارت در زمینه این نوع فعالیت می باشد تا بتواند شما را با موفقیت و راندمان بهتری رو به رو سازد.

تولید زغال فشرده
کارخانه زغال قالب یکی از اولین تولید کننده و صادر کننده های زغال فشرده و زغال طبیعی در ایران می باشد که عرضه این محصولات را با بهترین بسته بندی و بهترین کیفیت به فروشگاه برای قرار گیری در اختیار خریداران مهیا نموده است. خرید این نوع از محصولات به شکل عمده برای متقاضیان علاوه بر شکل حضوری به صورت آنلاین نیز از فروشگاه اینترنتی زغال قالب امکان پذیر می باشد تا هموطنان در دیگر کشور ها نیز بتوانند به این محصول دست یابند. 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  شماره حساب های زغال قالب
•  ارسال سریع محصولات
•  مدیران شرکت
•  ضمانت بهترین قیمت
•  گواهی نامه های دریافت شده
•  قوانین و مقررات
سوالات متداول از شرکت زغال قالب سوالات متداول
زغال مکعبی ارتباط با ما
زغال فشرده